Produkty » LineMaster

LineMaster™

System kontroli wytłaczania LineMaster™

Główne funkcje

Dzięki systemowi LineMaster™ możliwe jest przeniesienie wydajności naszej linii wytłaczania na wyższy poziom pod kątem łatwości obsługi i dokładności, co pozwala nam osiągnąć:

 

 • Stałą produkcję o wysokiej jakości,

 • Oszczędności na materiałach,

 • Wsad do 2kg

 • Krótsze czasy rozruchu,

 • Zmniejszoną ilość odpadu.

 

 

 

Technologia LineMaster oferuje możliwości zaawansowanej kontroli nad wydajnością linii wytłaczania bez potrzeby stosowania rozbudowanych, skomplikowanych i kosztownych systemów jak dozowniki mierzące ubytek wagi. Osiągnięcie stałego zużycia materiałów oraz dokładności jest teraz możliwe dzięki zastosowaniu wyłącznie dozowników WSB firmy Maguire, wykorzystujących metodę pomiaru przyrostu wagi, oraz leja LIW(Loss-In-Weight) razem intuicyjnym systemem sterowania. Prostota, łatwość użycia oraz przystępność cenowa tego rozwiązania uczyniła je obecnie jednym z najbardziej popularnych na rynku. Jego precyzja i niezawodność pozwala na sterowanie całymi liniami wytłaczania. Do momentu wprowadzenia systemu LineMaster większość przetwórców tworzyw musiało wybierać między bardzo kosztownymi i złożonymi systemami Loss-In-Weight a bardzo prostymi i ograniczonymi rozwiązaniami. Obecnie przetwórcy korzystający z rozwiązania LineMaster po osiągnięciu wymaganych parametrów procesu mogą przełączyć się w tryb automatycznej regulacji i system poprzez zmianę prędkości wytłaczania, prędkości odciągu lub obu na raz pozwoli utrzymać żądane parametry. Dzięki szybkiej reakcji na zmieniające się warunki system umożliwia utrzymanie stałej wartości zadanej, która może być wyrażona zarówno w kg/h jak i kg/m lub mikronach bez konieczności ręcznego dostrajania procesu.

Praca wytłaczarki może być kontrolowana na jeden z 4 sposobów:

 • Kontrola wydajności – model XC-1 pozwala na utrzymanie stałej wydajności, przykładowo w kg/h, poprzez monitorowanie chwilowego zużycia materiału i dostosowywanie prędkości obrotowej extrudera.
 • Zapewnienie stałej wagi produktu w stosunku do długości poprzez kontrolę napędu wytłaczarki – model XC-2X zapewnia stałą wydajność poprzez regulację prędkości obrotowej napędu wytłaczarki.
 • Zapewnienie stałej wagi produktu w stosunku do długości poprzez kontrolę napędu odciągu – model XC-2T zapewnia stałą wydajność poprzez regulację prędkości obrotowej odciągu.
 • Zapewnienie stałej wagi produktu w stosunku do długości poprzez jednoczesną kontrolę napędu odciągu i napędu wytłaczarki – model XC-3 pozwala na kompleksowe sterowanie pracą wytłaczarki, oraz linii wielowarstwowych, poprzez jednoczesne sterowanie prędkością obrotową napędu odciągu i wytłaczarki.

System LineMaster umożliwia wprowadzanie wartości zadanej w postaci:

 • Kg/h
 • Kg/m lub g/m
 • Grubości w mikronach (wartość wyliczana).

 

Główne funkcje i korzyści jakie daje system LineMasterTM

Zredukowane zużycie materiałów

 • średnie oszczędności na poziomie 4% w zużyciu materiałów opierając się na setkach wdrożonych instalacji

System LineMaster automatycznie dostosowuje prędkość obrotową napędu wytłaczarki tak aby dokładnie utrzymać wymaganą wydajność przez co redukowane jest nadmierne zużycie materiału

Zapewniona stała jakość produktu

 • automatyczna kontrola i regulacja

Poprzez automatyczną regulację parametrów pracy wytłaczarki jak prędkość napędu wytłaczarki czy napędu odciągu lub obu na raz, system zapewnia utrzymanie wartości zadanej na stałym poziomie co pozwala na produkcję elementów o stałych parametrach I wysokiej jakości.

Krótszy czas rozruchu

Jak tylko wytłaczarka osiągnie parametry produkcyjne operator może przełączyć system w tryb automatyczny i ustawić wartość zadaną bez konieczności dalszego ręcznego dostrajania procesu

Zredukowana ilość odpadów

Ze względu na skrócony czas rozruchu i szybką możliwość przejścia w tryb automatyczny drastycznie spada ilość wyprodukowanych elementów, które nie spełniają wymagań jakościowych.

Intuicyjna obsługa dla operatorów – bez konieczności odbycia długotrwałego treningu

Sterowanie systemem odbywa się poprzez wprowadzenie jednego parametru, którym jest wartość zadana.

Szybka zmiana produkcji

Możliwość szybkiego przejścia od jednego zamówienia do drugiego zwiększa możliwości produkcyjne

Wydruk raportów z bieżącej produkcji

System LineMaster pozwala na generowanie raportów zużycia materiałów dzięki czemu możemy śledzić wydajność i kontrolować jakość naszej produkcji

 Oprogramowanie G2 firmy Maguire może być zintegrowane z systemem LineMaster w celu generowania raportów, oraz zdalnej kontroli systemu dla opcji XC-1 i XC-2 oraz jest integralną częścią wersji XC-3 dla systemów wielowarstwowych.

 

Aby zapoznać się ze szczegółowym opisem system, jego komponentami , oprogramowaniem G2 oraz zasadą działania zapraszamy do zapoznania się z dostepną broszurą produktu.

SZYBKI KONTAKT

8:00 - 16:00

Michał Królik

Tel: +48 697 429 434

e-mail: biuro@kanitech.pl