Produkty » Dozowniki » WSB-100

Seria 100

Dozowniki serii 100 jest dostępny z unikatową technologią Micro-PulseTM.

Dane techniczne

Dozownik grawimetryczny serii 100 firmy Maguire to dopracowane urządzenia, w przystępnej cenie, zaprojektowane do przygotowania bardzo precyzyjnej mieszanki barwnika z innymi materiałami (oryginałem, przemiałem i dodatkami) do małych wtryskarek i wytłaczarek. Urządzenie waży i miesza wsad do czterech komponentów z wydajnością do 200 kg/hr.

Dozowniki z serii 100 dostępne są z unikalną technologią Micro-Pulse™. Sercem tego rozwiązania jest wyjątkowy zawór pionowy z umieszczony w środku cylindrem o 32 mm skoku. Cylinder pulsuje regularnie z dużą częstotliwością do 20 razy na sekundę w czasie dozowania materiału umożliwiając w ten sposób odmierzenie bardzo dokładnej dawki. Dla przykładu urządzenie może być zaprogramowane do wykonania 25 cykli załącz/ wyłącz, w każdym z nich dozując około 0,1g co daje nam łączną wartość 2,5 grama.

Urządzenie posiada funkcję samokalibracji, przez co nie ma konieczności dodatkowych ustawień, pozwala to na osiągnięcie dokładności wsadu na poziomie 0,1% zadanej wartości. Unikalny system mikroprocesorowy monitoruje i potwierdza indywidualnie wagę każdego z komponentów (oryginał, przemiał, barwnik i inny dodatek). Jakiekolwiek wykryte odchylenie od zadanej wagi jest kompensowane w następnym cyklu. Rozwiązanie to zapewnia automatyczna kalibrację i prowadzi do niezwykle wysokiej dokładności. Sterownik redukuje również ilość barwnika w zależności od ilości wykorzystanego przemiału w każdym cyklu.

Idealny dla produkcji z częstymi zmianami koloru.

Dozownik z serii 100 z opcją R posiada dwukomorowy, zamontowany na stałe lej na materiał przeznaczony na oryginał i przemiał oraz dwa mniejsza, demontowalne pojemniki na barwnik i inne dodatki. Przy produkcji wymagającej częstej zmiany koloru lub całej receptury mniejsze pojemniki mogą zostać łatwo zdemontowane i wyczyszczone. W tych lejach zamontowano specjalne zawory odcinające, aby wyeliminować wycieki materiału podczas demontażu. Możliwe jest zakupienie zapasowych zbiorników, w których z wyprzedzeniem przygotujemy barwnik do zmiany co pozwoli na redukcje czasu zmiany produkcji do minimum. Urządzenia zaprojektowano tak, aby ułatwić dostęp do wszystkich powierzchni styku z materiałem bez użycia narzędzi.

Zasada działania

Wszystkie składniki są dozowane na podstawie ich wagi w stosunku ustawionym na panelu sterownika. Komponenty są dozowane jeden po drugim na tę samą szaklę ważącą, a następnie wszystkie razem przesypywane do komory mieszającej, w której przygotowywany jest jednolity wsad.

Urządzenie jest zaprojektowane do montażu bezpośrednio na maszynie przetwórczej. Unikalna metoda pomiaru firmy Maguire umożliwia poprawną pracę dozownika nawet przy wibracjach lub wstrząsach wtryskarki lub wytłaczarki.

Wsparcie

Dokumentacja

Filmy

Rysunki

Kontakt

 • KANITECH Michał Królik
 • Ul. Warszawskie Przedmieście 15
 • 05-300 Mińsk Mazowiecki
 • Tel: +48 697 429 434
 • Email: michal@kanitech.pl

Wszystkie materiały dozowane na podstawie wagi

 • Dokładność jest ciągle monitorowana,
 • Automatyczna kompensacja przy zmianie gęstości materiału.

Wyjątkowa dokładność

 • W czasie pracy barwnik i inne dodatki są dozowane z dokładnością do 0,1% wartości zadanej.

Automatyczna rekalibracja

 • Po każdym cyklu wykonywana jest procedura korekcji błędów, dzięki której nieustannie dążymy do idealnego wsadu.

Wprowadzanie wartości procentowych bez konieczności wykonywania obliczeń

 • Wartości wprowadzane są procentowo dla koloru, dodatków i przemiału poprzez pokrętła na sterowniku a reszta obliczeń wykonywana jest przez system.

Bardzo prosta obsługa

 • Załaduj zbiorniki z materiałem: PRZEMIAŁ, ORYGINAŁ, BARWNIK, DODATKI
 • Ustaw poprzez pokrętła, odpowiednie wartości procentowe dla komponentów
 • Załącz sterownik,
 • Urządzenia już pracuje w trybie automatycznym dodając komponenty w odpowiednich proporcjach. Jeśli wykryje brak, któregoś z materiałów zasygnalizuje to alarmem.
ModelWielkość wsaduLiczba komponentówZawory poziomeZawory pionoweWydajnośćWymiaryWaga
WSB-100 1 kg       do 200 kg/h 730x670x820 mm 68 kg
WSB-140   4 4 0 do 200 kg/h 730x670x820 mm 68 kg
WSB-140R   4 2 2      

SZYBKI KONTAKT

8:00 - 16:00

Michał Królik

Tel: +48 697 429 434

e-mail: biuro@kanitech.pl